  • Mfr # K0648.25211A4X25
  • Zoro # G6080286
Overall Width
33 mm
Overall Length
110 mm
Width
33mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
K0648.25211A4X25
Overall Width
33 mm
Overall Length
110 mm
Width
33mm
Thread Size
3/8"-16
Screw Length
25.00mm
Thread Length
25 mm
Handle Width
24.2 mm
Center Height - Maximum
16.2 mm
Handle Length
100 mm
Clamped Height
27.7 mm
Black
Thread Standard
UNC
Measurement System
Inch
Clamping Force - Maximum
5 kN
Clamping Distance
1.5 mm
Description
Cam Handle, Threaded Stud, Adjustable Cam Lever, Plastic, Thread Size 3/8 In.-16, Overall Length 110 mm