  • Mfr # K1161.506X25
  • Zoro # G102058296
/ea
Key Features
External Hex Drive
System of Measurement
Metric
Head Width
10 mm
Material
Steel
Finish
Zinc Plated
Thread Style
Partially Threaded
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
K1161.506X25
Country of Origin
Taiwan, Province of China
Dimensions
Thread Size
M6
Fastener Length
25 mm
Head Width
10 mm
Head Height
6.6 mm
Head Dia.
10 mm
Thread Length
18 mm