  • Mfr # K0871.306X18
  • Zoro # G702059662
/ea
Key Features
External Hex Drive
Class 10.9 Material Grade/Class
System of Measurement
Metric
Thread Size
M6
Head Width
10 mm
Material
Steel
Finish
Black Oxide
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
K0871.306X18
Country of Origin
Taiwan, Province of China
Dimensions
Thread Size
M6
Fastener Length
18 mm
Head Width
10 mm
Thread Length
18 mm
Head Height
4 mm
Head Dia.
10 mm