  • Mfr # K0705.20X90
  • Zoro # G202083310
Thread Size
M16
Shoulder Diameter
20 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
K0705.20X90
Country of Origin
Taiwan, Province of China
Dimensions
Thread Size
M16
Shoulder Diameter
20 mm
Shoulder Length
90 mm
Head Diameter
30 mm
Head Height
30 mm
Thread Length
22 mm
Diameter Thread Size
Shoulder Length Tolerance
+/- 0.25
Width
8 mm