  • Mfr # KM63XMZES50100Y
  • Zoro # G3885075
Key Features
Body Diameter 1 Workpiece Side
1.968 in
System Size Workpiece Side
KM50
Torque Catalog Foot Pounds
20-25
Actuation Screw ID Drive Size
10 mm
Gage Length
3.937 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
KM63XMZES50100Y
Country of Origin
United States
Dimensions
Body Diameter 1 Workpiece Side
1.968 in
System Size Workpiece Side
KM50
Actuation Screw ID Drive Size
10 mm
Gage Length
3.937 in
F Dimension
0.3937 in
[L1] Gage Length
100 mm
[F] F Dimension
0.3937 in
[D2] Body Diameter 1 Workpiece Side
1.9685 in