  • Mfr # KM40TSSMC16026M
  • Zoro # G3810394
Overall Length
67.45mm
Shank Dia.
40.00mm
Coolant Fed
Coolant Through
Pilot Length
16.50mm
Projection
26.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
KM40TSSMC16026M
Country of Origin
Multiple
Dimensions
Overall Length
67.45mm
Shank Dia.
40.00mm
Pilot Length
16.50mm
Taper Size
KM40TS
Pilot Dia.
16.00mm
Details
Item
Shell Mill Holder
Coolant Fed
Coolant Through
Projection
26.00mm