  • Mfr # KM63TSD40TTB20KM40
  • Zoro # G3859071
Overall Length
553.87mm
Shank Dia.
63.00mm
Coolant Fed
Coolant Through
Pilot Dia.
40.00mm
Taper Size
KM63TS
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
KM63TSD40TTB20KM40
Country of Origin
Germany
Dimensions
Overall Length
553.87mm
Shank Dia.
63.00mm
Pilot Dia.
40.00mm
Taper Size
Item
Shell Mill Holder
Coolant Fed
Coolant Through
Projection
513.92mm