Grooving, GBA 43L200020GM PR1215 , 10 pcs.
  • Mfr # GBA43L200020GMPR1215
  • Zoro # G6739216
/ea
Key Features
Chip-Breaker
Yes
Cutting Direction
Left Hand
Corner Radius
0.20mm
Rake
Positive
ISO Number
GBA43L200-020GM
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
GBA43L200020GMPR1215
Country of Origin
Japan
Dimensions
Corner Radius
0.20mm
Thickness
3/16 in
Max. Grooving Width
2.00mm
Insert Size
43
Depth of Cut
3.50mm