Zoro # G7391259
/ea
Key Features
Insert Shape
Square
Insert Style
SPMR
Inscribed Circle
4
Insert Size
421
Chip-Breaker
Yes
Get a 10% off coupon
Free 30-day returns
Return PolicyGet 30 days to pay with Net 30
Apply NowUnlock tax-exempt savings
Add Tax ExemptionSpecifications
Product Information
MFR #
SPMR421 CA515
Zoro #
G7391259
UPC #
Country of Origin
Japan
Dimensions
Insert Size
421
Corner Radius
1
Mounting Hole Dia.
0.250"
Nose Radius
0.0156"
Insert Thickness
0.1250"