  • Mfr # 310-125CP
  • Zoro # G1777775
/ea
Key Features
Type
Threaded
Pipe Fitting Material
Cast Bronze
Fitting Connection Type
FNPT
Standards
Class 125, 125 PSI, ASTM B584, ASTM B16.15, ASTM B1.20.1
Size
1"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
310-125CP
Dimensions
Size
1"
Details
Item
Cap
Type
Threaded
Pipe Fitting Material
Cast Bronze
Fitting Connection Type
FNPT
Standards
Connection
1 in
Description
1" Chrome Plated Threaded Cast Bronze Cap, FNPT