  • Mfr # 4100B7WLEV
  • Zoro # G415554904
Key Features
Voltage Rating
480V AC
Phase
Three
Number of Poles
3
Number of Wires
4
IP Rating
IP66, IP67, IP68, IP69K
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
4100B7WLEV
Country of Origin
Mexico
Dimensions
Face Diameter
2.716 in
Minimum Wire Size
6 AWG
Maximum Wire Size
1/0 AWG
Details
Item
Pin & Sleeve Inlet
Current Rating
100 A
Voltage Rating
480V AC