  • Mfr # S4S835K7ALZ10U
  • Zoro # G2682333
Color Temperature
3500K
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
S4S835K7ALZ10U
Overall Width
4 in
Overall Length
4 in
Color Temperature
3500K
Maximum Fixture Wattage
10 W
Housing Finish
Aluminum
Housing Color
Silver
Description
Square Downlight, Diameter Not Applicable, Overall Length 4 in, Series SlimSurface, Light Output 650 lm, Color Temperature 3500K, Color Rendering Index 80, Maximum Fixture Wattage 10 W, Voltage 120/277V AC, Overall Height 5/8 in, Overall Width 4 in, Housing Color Silver, Housing Finish Aluminum, Housing Material Plastic, Dimmable Yes, Lens Material Acrylic, Mounting Hardware Included Jbox Mounting Plate, Compliance Type Not Available, Lighting Technology LED, Ballast Quantity 0, Bulb Quantity 1