  • Mfr # 23119680B
  • Zoro # G1164802
/ea
Key Features
Tool Construction
Solid
Primary Material Application
Carbide
End Mill Style
Bur
Type of Cut
Down Cut
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
23119680B
Dimensions
Length of Cut
16 mm
Diameter
0.1968 in
Overall Length
51 mm
Flute Length (In.)
0.6299 in
Shank Dia.
5 mm
Cutter Dia.
5 mm