  • Mfr # 2XDSS6299A
  • Zoro # G1346312
Key Features
Included Angle (SIG)
140°-142°
Primary Material Application
Steel; Stainless steel; Cast iron; Super-alloys and titanium; Hard material
Flute Length
60 mm
Shank Type
Straight
Material Application
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
2XDSS6299A
Flute Length
60 mm
Shank Diameter
16 mm
Diameter
0.6299 in
Overall Length
117 mm
Drill Bit Size
16 mm