  • Mfr # 100AT10/1600
  • Zoro # G911079031
Number of Teeth - Timing Belts
160
Width - Timing Belts
100 mm
Standards
ISO 17396
Banded Belt
Megapower;Timing Belt
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
100AT10/1600
Width - Timing Belts
100 mm
Outside Length
1600 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
160
Standards
ISO 17396
Banded Belt
Megapower;Timing Belt
General Industry
Core Cord
Zinked Steel
Pitch
10 mm