  • Zoro # G611071793
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Number of Teeth - Timing Belts
163
Width - Timing Belts
110 mm
Banded Belt
Megapower;Timing Belt
Standards
ISO 17396
For Use With
General Industry
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
110T5/815
Zoro #
G611071793
UPC #
Country of Origin
Italy
Dimensions
Width - Timing Belts
110 mm
Outside Length
815 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
163
Banded Belt
Megapower;Timing Belt
Standards
ISO 17396
For Use With
General Industry
Temp. Range
-25 C to 80 C
Material
Thermoset Polyurethane
Pitch
5 mm