  • Mfr # 40AT10/1500
  • Zoro # G311094184
Number of Teeth - Timing Belts
150
Width - Timing Belts
40 mm
Material
Thermoset Polyurethane
For Use With
General Industry
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
40AT10/1500
Width - Timing Belts
40 mm
Outside Length
1500 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
150
Material
Thermoset Polyurethane
For Use With
General Industry
Pitch
10 mm