  • Mfr # 75AT10/1210
  • Zoro # G111084118
Number of Teeth - Timing Belts
121
Width - Timing Belts
75 mm
Core Cord
Zinked Steel
Outside Length
1210 mm
Material
Thermoset Polyurethane
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
75AT10/1210
Width - Timing Belts
75 mm
Outside Length
1210 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
121
Core Cord
Zinked Steel
Material
Thermoset Polyurethane
Banded Belt
Megapower;Timing Belt
Temp. Range
-25 C to 80 C
Standards
ISO 17396
Pitch
10 mm