  • Zoro # G011082801
/ea
Key Features
Number of Teeth - Timing Belts
56
Width - Timing Belts
7 mm
Outside Length
280 mm
Pitch
5 mm
Standards
ISO 17396
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
7T5/280
Zoro #
G011082801
UPC #
Country of Origin
Italy
Dimensions
Width - Timing Belts
7 mm
Outside Length
280 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
56
Pitch
5 mm