  • Mfr # DLRO-10HDX-KC1-TL3-C-P3
  • Zoro # G9681281
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Power Source
Battery
Includes
Data Storage
200 Test Results
Resolution
0.1 micro Ohm
Counts
1,000
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
DLRO-10HDX-KC1-TL3-C-P3
Country of Origin
United Kingdom
Details
Item
Micro Ohmmeter
Power Source
Battery
Includes
Data Storage
200 Test Results
Resolution
0.1 micro Ohm
Counts
1,000
Accuracy
+/-0.2%
Display
Backlit LCD
Safety Rating
IEC61010-1
Interface
USB
Calibration Certificate
Not Included
Resistance Range - Milli and Microhm Meters
0 to 2500 ohm
Output Current
0.1A to 10A