  • Mfr # HBBC-100750-004
  • Zoro # G3602552
/ea
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
HBBC-100750-004
Country of Origin
United States
Description
0.0950" Min Bore DIA x 0.750" (3/4) Max Bore Depth x 0.1250" (1/8) Shank DIA x 1.50" (1-1/2) Overall Length x 0.0040" Radius - Carbide Boring Helical Back Rake Right Hand