  • Mfr # HBBC-3601500-004
  • Zoro # G3607857
/ea
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
HBBC-3601500-004
Description
0.3400" Min Bore DIA x 1.500" (1-1/2) Max Bore Depth x 0.3750" (3/8) Shank DIA x 2.50" (2-1/2) Overall Length x 0.0040" Radius - Carbide Boring Helical Back Rake Right Hand