  • Mfr # QBB-110150-000X
  • Zoro # G605307594
Overall Length
1.50" (1-1/2)
Finish
AlTiN
Offset
0.0163"
Projection
0.0280"
Max. Bore Dia.
0.150"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
QBB-110150-000X
Overall Length
1.50" (1-1/2)
Max. Bore Dia.
0.150"
Neck Dia. (In.)
0.0820"
Shank Dia.
0.1875" (3/16)
Details
Finish
AlTiN
Offset
0.0163"
Projection
0.0280"
Min. Bore
0.1220"
Description
0.1220" Min Bore DIA x 0.150" Max Bore Depth x 0.0280" Projection x 0.1875" (3/16) Shank DIA x 1.50" (1-1/2) Overall Length - Carbide Quick Change - Boring Standard Right Hand, AlTiN Coated