  • Mfr # QBB-110400-000
  • Zoro # G105307612
Overall Length
1.50" (1-1/2)
Neck Dia. (In.)
0.0820"
Min. Bore
0.1220"
Max. Bore Dia.
0.400"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
QBB-110400-000
Overall Length
1.50" (1-1/2)
Neck Dia. (In.)
0.0820"
Max. Bore Dia.
0.400"
Shank Dia.
0.1875" (3/16)
Details
Min. Bore
0.1220"
Offset
0.0163"
Finish
UN
Projection
0.0280"
Description
0.1220" Min Bore DIA x 0.400" Max Bore Depth x 0.0280" Projection x 0.1875" (3/16) Shank DIA x 1.50" (1-1/2) Overall Length - Carbide Quick Change - Boring Standard Right Hand