  • Mfr # QBB-110700-000
  • Zoro # G305307856
Overall Length
2.00" (2)
Shank Dia.
0.1875" (3/16)
Neck Dia. (In.)
0.0820"
Offset
0.0163"
Min. Bore
0.1220"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
QBB-110700-000
Overall Length
2.00" (2)
Shank Dia.
0.1875" (3/16)
Neck Dia. (In.)
0.0820"
Max. Bore Dia.
0.700"
Details
Offset
0.0163"
Min. Bore
0.1220"
Projection
0.0280"
Finish
UN
Description
0.1220" Min Bore DIA x 0.700" Max Bore Depth x 0.0280" Projection x 0.1875" (3/16) Shank DIA x 2.00" (2) Overall Length - Carbide Quick Change - Boring Standard Right Hand