  • Mfr # QBB-200700-000
  • Zoro # G305308280
Overall Length
2.00" (2)
Min. Bore
0.2160"
Projection
0.0500"
Left/Right Hand
right hand
Finish
UN
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
QBB-200700-000
Overall Length
2.00" (2)
Max. Bore Dia.
0.700"
Shank Dia.
0.2500" (1/4)
Neck Dia. (In.)
0.1500"
Details
Min. Bore
0.2160"
Projection
0.0500"
Left/Right Hand
right hand
Finish
UN
Offset
0.0750"
Description
0.2160" Min Bore DIA x 0.700" Max Bore Depth x 0.0500" Projection x 0.2500" (1/4) Shank DIA x 2.00" (2) Overall Length - Carbide Quick Change - Boring Standard Right Hand