  • Mfr # QBB3-060150
  • Zoro # G505308462
Overall Length
1.50" (1-1/2)
Projection
0.0150" (1/64)
Max. Bore Dia.
0.150"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
QBB3-060150
Overall Length
1.50" (1-1/2)
Max. Bore Dia.
0.150"
Shank Dia.
0.1875" (3/16)
Neck Dia. (In.)
0.0450"
Details
Projection
0.0150" (1/64)
Min. Bore
0.0700"
Description
0.0700" Min Bore DIA x 0.150" Max Bore Depth x 0.0150" (1/64) Projection x 0.1875" (3/16) Shank DIA x 1.50" (1-1/2) Overall Length x 0.003" Corner Radius - Carbide Quick Change - Boring Standard Right Hand