  • Mfr # QBB3-140900
  • Zoro # G905307478
Overall Length
2.00" (2)
Projection
0.0350"
Offset
0.0463"
Shank Dia.
0.1875" (3/16)
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
QBB3-140900
Overall Length
2.00" (2)
Shank Dia.
0.1875" (3/16)
Max. Bore Dia.
0.900"
Neck Dia. (In.)
0.1050"
Details
Projection
0.0350"
Offset
0.0463"
Min. Bore
0.1520"
Description
0.1520" Min Bore DIA x 0.900" Max Bore Depth x 0.0350" Projection x 0.1875" (3/16) Shank DIA x 2.00" (2) Overall Length x 0.003" Corner Radius - Carbide Quick Change - Boring Standard Right Hand