  • Mfr # QBB5-120600
  • Zoro # G505307915
Overall Length
2.00" (2)
Projection
0.0300"
Neck Dia. (In.)
0.0900"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
QBB5-120600
Overall Length
2.00" (2)
Neck Dia. (In.)
0.0900"
Max. Bore Dia.
0.600"
Shank Dia.
0.1875" (3/16)
Projection
0.0300"
Min. Bore
0.1320"
Offset
0.0263"
Description
0.1320" Min Bore DIA x 0.600" Max Bore Depth x 0.0300" Projection x 0.1875" (3/16) Shank DIA x 2.00" (2) Overall Length x 0.005" Corner Radius - Carbide Quick Change - Boring Standard Right Hand