  • Mfr # QBB5-4101250
  • Zoro # G205307512
Overall Length
3.00" (3)
Min. Bore
0.4300"
Shank Dia.
0.5000" (1/2)
Neck Dia. (In.)
0.3060"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
QBB5-4101250
Overall Length
3.00" (3)
Shank Dia.
0.5000" (1/2)
Neck Dia. (In.)
0.3060"
Max. Bore Dia.
1.250" (1-1/4)
Details
Min. Bore
0.4300"
Offset
0.1600"
Projection
0.1040"
Description
0.4300" Min Bore DIA x 1.250" (1-1/4) Max Bore Depth x 0.1040" Projection x 0.5000" (1/2) Shank DIA x 3.00" (3) Overall Length x 0.005" Corner Radius - Carbide Quick Change - Boring Standard Right Hand