  • Mfr # QBB5-2001300
  • Zoro # G705308149
Overall Length
3.00" (3)
Max. Bore Dia.
1.300"
Min. Bore
0.2160"
Projection
0.0500"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
QBB5-2001300
Overall Length
3.00" (3)
Max. Bore Dia.
1.300"
Shank Dia.
0.2500" (1/4)
Neck Dia. (In.)
0.1500"
Details
Min. Bore
0.2160"
Projection
0.0500"
Offset
0.0750"
Description
0.2160" Min Bore DIA x 1.300" Max Bore Depth x 0.0500" Projection x 0.2500" (1/4) Shank DIA x 3.00" (3) Overall Length x 0.005" Corner Radius - Carbide Quick Change - Boring Standard Right Hand