  • Mfr # QBB5-230600
  • Zoro # G705307500
Overall Length
2.00" (2)
Shank Dia.
0.3125" (5/16)
Offset
0.0738"
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
QBB5-230600
Overall Length
2.00" (2)
Shank Dia.
0.3125" (5/16)
Neck Dia. (In.)
0.1720" (11/64)
Max. Bore Dia.
0.600"
Offset
0.0738"
Min. Bore
0.2500" (1/4)
Projection
0.0580"
Description
0.2500" (1/4) Min Bore DIA x 0.600" Max Bore Depth x 0.0580" Projection x 0.3125" (5/16) Shank DIA x 2.00" (2) Overall Length x 0.005" Corner Radius - Carbide Quick Change - Boring Standard Right Hand