  • Mfr # QBB5-260800
  • Zoro # G905308529
Overall Length
2.50" (2-1/2)
Max. Bore Dia.
0.800"
Shank Dia.
0.3125" (5/16)
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
QBB5-260800
Overall Length
2.50" (2-1/2)
Max. Bore Dia.
0.800"
Shank Dia.
0.3125" (5/16)
Neck Dia. (In.)
0.1950"
Offset
0.1038"
Min. Bore
0.2800"
Projection
0.0650"
Description
0.2800" Min Bore DIA x 0.800" Max Bore Depth x 0.0650" Projection x 0.3125" (5/16) Shank DIA x 2.50" (2-1/2) Overall Length x 0.005" Corner Radius - Carbide Quick Change - Boring Standard Right Hand