  • Mfr # QBB5-360900
  • Zoro # G205308229
Offset
0.1725"
Min. Bore
0.3800"
Max. Bore Dia.
0.900"
Shank Dia.
0.3750" (3/8)
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
QBB5-360900
Overall Length
2.50" (2-1/2)
Max. Bore Dia.
0.900"
Shank Dia.
0.3750" (3/8)
Neck Dia. (In.)
0.2700"
Details
Offset
0.1725"
Min. Bore
0.3800"
Projection
0.0900"
Description
0.3800" Min Bore DIA x 0.900" Max Bore Depth x 0.0900" Projection x 0.3750" (3/8) Shank DIA x 2.50" (2-1/2) Overall Length x 0.005" Corner Radius - Carbide Quick Change - Boring Standard Right Hand