  • Mfr # QPR5-200750
  • Zoro # G905308581
Overall Length
2.00" (2)
Bore Dia.
0.750" (3/4)
Shank Dia.
0.2500" (1/4)
Finish
UN
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
QPR5-200750
Overall Length
2.00" (2)
Bore Dia.
0.750" (3/4)
Shank Dia.
0.2500" (1/4)
Finish
UN
Projection
0.0800"
Description
0.2180" (7/32) Min Bore DIA x 0.750" (3/4) Max Bore Depth x 0.0800" Projection x 0.2500" (1/4) Shank DIA x 2.00" (2) Overall Length x 0.005" Corner Radius - Carbide Quick Change - Radial Profiling Right Hand