  • Mfr # MEF-125-1000-015K
  • Zoro # G9197295
End Mill Style
Corner-Radius
Finish
nACRo
Length of Cut
0.125 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
MEF-125-1000-015K
Length of Cut
0.125 in
Milling Diameter
0.1250"
Milling Dia.
0.125 in
Overall Length
2 in
Neck Length
7/8 in
Shank Dia.
3/16 in
Corner Radius
Neck Dia.
0.121 in
Finish
nACRo
Item
Corner Radius End Mill
Primary Material Application
Nickel, Titanium
Primary Material Application ISO Code
S
Description
Corner Radius End Mill, 0.125 in Milling Dia., Carbide, nACRo, Straight, Inch, 0.015625 in, 0.125 in, 2 in