  • Mfr # MEF-125-375-015
  • Zoro # G9197441
Finish
Bright (Uncoated)
Length of Cut
0.125 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
MEF-125-375-015
Length of Cut
0.125 in
Milling Diameter
0.1250"
Overall Length
2 in
Neck Length
1/4 in
Neck Dia.
0.121 in
Milling Dia.
0.125 in
Finish
Bright (Uncoated)
Finish - Machining
Uncoated
Description
Corner Radius End Mill, 0.125 in Milling Dia., Carbide, Uncoated, Straight, Inch, 0.015625 in, 0.125 in, 2 in