  • Mfr # SRM-055-100
  • Zoro # G8154212
Size
5.00mm
Overall Length
100.00 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
SRM-055-100
Country of Origin
United States
Dimensions
Size
5.00mm
Overall Length
100.00 mm
Diameter
5.5 mm
Length
100 mm
Size - Decimal
5.00mm - 0.1969
Size-Diameter
5.00 mm
Shank Dia.
5.500 mm
Decimal Equivalent
0.1969
Description
Round Blank, Metric, Carbide, 5.00 mm