  • Mfr # QMFR-020-250-100
  • Zoro # G7866354
Overall Length
1.500 in
Shank Dia.
0.1875 in
Bore Dia.
.100"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
QMFR-020-250-100
Overall Length
1.500 in
Shank Dia.
0.1875 in
Bore Dia.
.100"
Groove Width
.020"
Max. Cutting Depth
.250"
Radius
0.0100"
Min. Bore Dia.
0.1000"
Max. Bore Depth
1/4"
Neck Dia.
0.0700"
Finish
Uncoated
Offset
.030"
Projection
0.0300"
Description
Grooving Tool, 0.1875 in, Right Hand