  • Mfr # QBM-4603000
  • Zoro # G8372296
Overall Length
4.500"
Bore Depth
3.00"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
QBM-4603000
Overall Length
4.500"
Bore Depth
3.00"
Max. Bore Depth
3"
Corner Radius
0.008"
Neck Dia.
0.4350"
Groove Width
0.4330"
Finish
Uncoated
Projection
0.0750"
Description
3.000" (3) Max Bore Depth x 0.4330" Tooth Width x 0.0750" Projection x 0.5000" (1/2) Shank DIA x 4.50" (4-1/2) Overall Length x 0.008" Corner Radius - Carbide Quick Change - Boring Head Tool Right Hand