  • Mfr # QPF-2301100X
  • Zoro # G8005286
Bore Depth
1.10"
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
QPF-2301100X
Bore Depth
1.10"
Neck Dia.
0.2000"
Corner Radius
0.008"
Max. Bore Depth
1.100"
Groove Width
0.1600"
Min. Bore Dia.
0.2300"
Finish
AlTiN Coated
Finish - Machining
AlTiN
Measurement System
Fractional Inch
Primary Material Application
Alloy Steel, Inconel, Nickel, Stainless Steel, Steel, Titanium, Tool Steel
Offset
0.130"