  • Mfr # QPF-2301250X
  • Zoro # G7925531
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
QPF-2301250X
Bore Depth
1.25"
Neck Dia.
0.2000"
Max. Bore Depth
1-1/4"
Corner Radius
0.008"
Min. Bore Dia.
0.2300"
Groove Width
0.1600"
Finish
AlTiN Coated
Finish - Machining
AlTiN
Primary Material Application
Alloy Steel, Inconel, Nickel, Stainless Steel, Steel, Titanium, Tool Steel
Offset
0.130"