  • Mfr # HBB-3001000X
  • Zoro # G3607601
/ea
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
HBB-3001000X
Description
0.2750" Min Bore DIA x 1.000" (1) Max Bore Depth x 0.0250" Projection x 0.3125" (5/16) Shank DIA x 2.50" (2-1/2) Overall Length - Carbide Boring Helical Back Rake Right Hand, AlTiN Coated