  • Mfr # QHBBC-040250-004
  • Zoro # G3601837
/ea
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
QHBBC-040250-004
Country of Origin
United States
Description
0.0375" Min Bore DIA x 0.250" (1/4) Max Bore Depth x 0.1875" (3/16) Shank DIA x 1.50" (1-1/2) Overall Length x 0.0040" Radius - Carbide Quick Change - Boring Helical Back Rake Right Hand