  • Mfr # ITL-060200
  • Zoro # G8139661
Overall Length
1-1/2 in
Shank Dia.
1/8 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
ITL-060200
Overall Length
1-1/2 in
Shank Dia.
1/8 in
Max. Depth
0.200"
Hole Dia.
.060"
Radius
0.0010"
Min. Hole Dia.
0.0060 in
Max. Hole Depth
0.2000 in
Min. Bore Dia.
0.0600"
Split Length
0.030"
Groove Width
0.0340"
Neck Dia.
0.0350"
Max. Bore Depth
0.200"
Projection
0.0200 in
Offset Point
0.0120 in
Max. Threads per Inch
76
Min. Teeth per Inch
48
Offset
0.012"