  • Mfr # ITL-200400
  • Zoro # G8249455
Projection
0.0450 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
ITL-200400
Max. Depth
0.400"
Radius
0.0020"
Max. Hole Depth
0.4000 in
Min. Hole Dia.
0.20 in
Groove Width
0.0520"
Min. Bore Dia.
0.2000"
Neck Dia.
0.1500"
Split Length
0.175"
Max. Bore Depth
0.400"
Projection
0.0450 in
Offset
0.026"