  • Mfr # QBB-3202500
  • Zoro # G7923544
Overall Length
4 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
QBB-3202500
Overall Length
4 in
Bore Depth
2.500"
Radius
0.0050 in
Min. Bore Dia.
0.3200 in
Max. Bore Depth
2-1/2 in
Groove Width
0.2000"
Corner Radius
0.005"
Neck Dia.
0.2400"
Finish
Uncoated
Projection
0.0800 in
Overhang
2.8530 in
Center to Cutting Tip
0.1325 in
Finish - Machining
Bright (Uncoated)
Offset Point
0.1325 in
Description
Boring Bar, Boring, Bright (Uncoated), 0.1325 in, Micro-Quik Tool Holder