  • Mfr # YTX20-BS120
  • Zoro # G500522788
/ea
Key Features
Chemistry
SLA, AGM
Width
6.87 in
Depth
3.43 in
Height
6.12 in
Weight
11.20 lbs
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
YTX20-BS120
Country of Origin
Viet Nam
Dimensions
Width
6.87 in
Depth
3.43 in
Height
6.12 in
Details
Chemistry
SLA, AGM
Weight
11.20 lbs
Amperage
18 AH
Voltage
12 V