  • Zoro # G316284290
See details
Key Features
Material
High Quality Casting Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
CCCx8
Zoro #
G316284290
UPC #
Country of Origin
China
Details
Material
High Quality Casting Steel
Description
Container Corner Castings ISO 1161Material:High Quality Casting SteelEach Set Comes With 8 pcs:2 each of the following: Bottom Left, Bottom Right, Top Left and Top Right.Size:178mm x 162mm x 118mmWall Thickness: 3/4inAmerican Bureau of Shipping ABS Tested and Certified and with dimensional requirements of ISO 1161
  • Container Corner Castings ISO 1161
  • Size: 178mm x 162mm x 118mm