  • Mfr # ASE12X8X4SSNK
  • Zoro # G5869965
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Material
Stainless Steel 304
Finish
No. 2B
Color
Unpainted
NEMA Enclosure Type
3R, 4X
Height
12 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
ASE12X8X4SSNK
Country of Origin
United States
Dimensions
Height
12 in
Depth
4 in
Size
12 in x 8 in x 4 in
Width
8 in
Body Thickness
14 ga / 1.98 mm
Door Thickness
12 ga / 2.78 mm